Pernix Blog

Yağ Çözücü Solvent Fiyatları

Yağ Çözücü Solvent Fiyatları

Yağ Çözücü Solvent Fiyatları

Yağ çözücü solvent fiyatları endüstriyel alanda var olan bir iş kolunda çalışan herkes tarafından araştırılmaktadır. Endüstri alanında sıklık ile kullanılan bir ürün olan solvent yağ çözücü, performansı ile olduğu kadar fiyatı ile de göz doldurmaktadır. Diğer solvent türlerine göre oldukça uygun bir fiyat aralığına sahip olan yağ çözücü solvent, yağ çözücü markaları çerçevesinde değişiklik göstermektedir.

Yağ çöz fiyat konusunda dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Solvent sektörü içerisinde, daha uygun maliyete sahip olabilmek amacı ile yağ çözücü içeriğine uygun olmayan bazı maddeler kullanılabilmektedir. Bu maddelerin kullanıldığı yağ çözücü fiyatları, yağ çözücü solvent pazarına göre oldukça düşük seyretmektedir. Ancak bu duruma aldanılmamalı ve iyi bir yağ sökücünün sahip olduğu uygun fiyat aralığının dışına çıkılmamalıdır.

Yağ Sökücü Solvent Nedir?

Yağ sökücü endüstriyel solvent, endüstriyel alanda bulunan birçok farklı kategoride kullanılabilmektedir. Esas kullanım amacı ise metal yüzeylerin üzerinde bulunan kir ve yağları temizlemektir.

Metal ürünlerin kullanıldığı endüstriyel alanlarda, imalattan kaynaklı olarak yüzeylerin üzerinde makine yağları ya da diğer yağlar ve çeşitli izler bulunabilmektedir. Yüzeyin hem kötü bir görüntüye sahip olmasına hem de boya işleminin yapılmasından sonra boyanın tüm alanlara eşit olarak dağılmamasına sebep olan bu durum, yağ sökücü solvent aracılığı ile giderilmektedir.

Yağ Sökücü Solventin Kullanım Alanları

Yağ sökücü fiyatları ile yağ sökücü performansı tam olarak aranan, fiyat- performans tanımına uymaktadır. Bu neden ile yağ sökücünün kullanıldığı alanlara oldukça iyi hâkim olunması gerekmektedir. Etkili bir içeriğe sahip olan yağ sökücünün, kullanım alanı dışında ki yüzeylere uygulanması çeşitli yüzey tahribatlarına ve sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.

Yağ sökücü solventin kullanım alanları genel olarak metallerdir. Ürünün sıklık ile kullanıldığı metal yüzeyler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Alüminyum
  • Pirinç
  • Bakır
  • Çelik
  • Demir

Yağ Sökücü Solvent Doğaya Zarar Verir Mi?

Yağ sökücü solventin doğaya zarar verip vermediği sıklık ile araştırılmaktadır. Yapı olarak kimyasal bir içeriğe sahip olan yağ sökücü solvent, biyolojik olarak parçalanabilmektedir. Ürünün bu özelliği, atıkların kısa süre içerisinde doğada yok olmasını sağlamaktadır. Bu sebep ile yağ sökücü solventin doğaya zarar vermediğini söylemek mümkündür.

Yağ Sökücü Solventin Uygulanış Şekli

Yağ sökücü kimyasal fiyatları ile birlikte, ürüne dair en çok araştırılan bir diğer konu, ürünün uygulanış şekli ile ilgilidir. Yağ sökücü solventin 3 farklı uygulanma biçimi bulunmaktadır. Bunlar: daldırma, silme ve püskürtmedir. Bu yöntemlerin hangisinin kullanılacağına, yüzey üzerinde bulunan yağın ya da kirin büyüklüğü belirlemektedir.

Yağ sökücü solventin uygulanacağı yüzey üzerinde ki kirin ya da yağın az miktarda olması durumunda silme ya da püskürtme yöntemleri kullanılabilir. Eğer yüzey üzerinde temizlenmesi gereken alan büyük ise ürün direkt olarak yağ sökücü solvent içerisine daldırılarak temizlenebilir.

Hem kullanım alanı hem de kullanım kolaylığı bakımından oldukça gözde bir ürün olan yağ sökücü solvent, yağ sökücü solvent fiyatları bakımından da sıklık ile tercih edilmektedir.

Geri Git