Pernix Blog

Solvent Litre Fiyatı

Solvent Litre Fiyatı

Solvent Litre Fiyatı

Solvent litre fiyatı, mensup olduğu iş kolu gereği solvent kullanmak zorunda olan herkesin en çok araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Solvent, üretiminde kullanılan maddelerin içeriğine ve solventin kullanılacağı alana göre farklı çeşitlere sahiptir. Bu neden ile solvent fiyatları da değişiklik göstermektedir. Solvent fiyat listesi içerisinde onlarca farklı solventin litre fiyatı yer almaktadır.

Bizim oluşturduğumuz solvent fiyat listesi ise solvent piyasası içerisinde bulunan fiyatlar arasında, en uygun fiyat içeriğine sahiptir. İnternet sitemiz aracılığı ile ulaşım sağlayabileceğiniz her bir solvent çeşidi, içeriğine bağlı olarak farklı fiyatlar ile satışa sunulmakta olup, solventlerin litresi için belirlenmiş olan her bir fiyat en uygun fiyat kapsamında sizlere sunulmaktadır.

Solvent Ne Anlama Gelir?

Solvent, sanayi içerisinde yer alan pek farklı sektörde kullanılan kimyasal içerikli bir üründür. Bu ürün pek çok farklı amaca hizmet ediyor olsa da temelde, sıvı formda ya da katı formda bulunan madde içeriklerinin ayrıştırılması amacı ile kullanılmaktadır. Oldukça kuvvetli kimyasal içeriklerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan solventler, kullanım alanlarına göre farklı isimler ile anılabilmekte ve kullanıldığı sektöre bağlı olarak farklı formlarda karşımıza çıkabilmektedirler.

Solventin Kullanım Amacı

Solvent kullanımının amacı oldukça fazladır. Sanayi içerisinde yer alan ve imalat üzerine hizmet veren hemen hemen her iş kolunda, solventin sıklık ile kullanıldığına rastlayabiliriz.

Solventin kullanım amacı genel itibari ile yüzeyler üzerinde bulunan ve imalat kaynaklı ortaya çıkan yağ ya da kirin, yüzeye zarara vermeden temizlemektir. Solventin kullanıldığı yüzeyler birbirinden farklı olabilmektedir. Bu farklılaşmaya hizmet eden solventler de birbirlerinden farklı içeriklere sahiptir.

Solventin yağ ya da kirin temizlenmesi için en çok kullanıldığı yüzeyler, tekstil ürünleri ve metal yüzeylerdir. Ürünlerin üzerinde ki izleri kusursuz bir şekilde temizleyen solventler, kozmetik sektöründe, boya sektöründe ve daha pek çok sektörde de inceltici ya da diğer özellikleri sebebi ile de kullanılmaktadır.

Solventi kullanım amacına uygun olarak kullanmadan önce solvent litre fiyatı da iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Piyasa içerisinde solvent adı altında farklı içerikler satılabilmektedir. Bu sebep ile edindiğimiz solventin, doğru solvent olduğundan emin olmak için fiyat karşılaştırması yapmakta fayda vardır.

Solvent Kullanımının Zararları Nelerdir?

Solvent çeşitlerinin her biri kimyasal içeriğe sahiptir. Bu neden ile solvent uygulaması yapılmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Solvent kullanımı için belirlenmiş olan kurallara uyulmaması sonucunda pek çok sağlık sorunu ile karşılaşabilmekte ve solventin yanlış uygulandığı yüzeylerin tahribata uğradığına şahit olabilmekteyiz.

Solventin yanlış kullanımından dolayı ortaya çıkabilecek zararlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Mide, akciğer, böbrek ve merkezi sinir sistemi sorunları
  • Cilt sorunları
  • Nefes darlığı

Solvent Çeşitleri

İçeriğinde bulunan maddelere göre birçok farklı solvent çeşidi bulunmaktadır. Ancak endüstri alanında sıklık ile adı geçen solvent çeşitleri şu şekildedir:

  • Yağ alma solventi
  • Metal yağ sökücü solvent
  • Kumaş yağ sökücü
  • Tutkal yağ sökücü
  • Yağ ve mürekkep sökücü

Yukarıda belirtilmiş olan her bir ürüne ve daha fazlasına internet sitemiz aracılığı ile ulaşabilir, uygun solvent litre fiyatı tespitini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Geri Git