Pernix Blog

Dezenfektan Standı Hakkında

Dezenfektan Standı Hakkında

Dezenfektan standı, genellikle dezenfektan kutusunun sabit bir zemine tutturulması ve kullanımının kolaylaştırılması için kullanılan basmalı kolu olan aparatlardır. Kullanımın kolaylaştırılması için yapılan bir üründür. Genellikle okul, hastane, iş yeri gibi yerde kullanılmaktadır. Kişilerin kullanımını kolaylaştırmak adına yapılan bir durumdur. Duvara veya ahşap zemine monte edilebilir özelliktedir. Genellikle standart boyutları bulunmaktadır. Farklı firmalar farklı boyutlarda ürünler üretebilmektedir.

Dezenfektan Standı Nasıl Kullanılır?

Dezenfektan standı, çoğunlukla market, iş yeri veya okul girişlerinde bulunur. Çoğu zaman kullanıcıların göz hizasında olan alanlara yerleştirilir. Kullananlar için kolaylık sağlaması için basmalı kolu da bulunmaktadır. Bu kola bastırdığınız zaman dezenfektanı elinize püskürtecektir. Kullanım kolaylığı ve açısından farklı maddelerle de yapılabilir. Örneğin paslanmaz çelikten yapılmış olan kollar daha çok tercih edilmektedir.

Dezenfektan standı farklı teknolojilerle de buluşmaktadır. Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan sensörlü stantlar bulunmaktadır. Bu stantlar genellikle vücut ısısını algılama özelliğine sahiptir. Basmalı olan stantlara göre maliyetli olmasının yanı sıra mikroplardan korunmak acısına oldukça önemli bir durumdur.

Geri Git