Pernix Blog

Mobilya ve Sünger Yapıştırıcı

Mobilya ve Sünger Yapıştırıcı

Mobilya ve sünger yapıştırıcı, mobilya sektöründe kullanılan güçlü bir ürün olduğu için sık tercih edilen ve kullanıcıları tarafından sevilen bir yapıştırıcıdır. Mobilya yapımında kullanılan süngerlin mobilya ile yapışmasını sağlamaktadır. Böylece daha sıkı tuttuğu görülmüştür. Yatak, kanepe, sandalye ve döşeme yapımında kullanıldığı bilinmektedir.

Mobilya ve Sünger Yapıştırıcı Kullanım Şekli

Mobilya ve sünger yapıştırıcı, sprey rulo ve fırça gibi aletler yardımı ile uygulanabilmektedir. Uygulanacak yüzeyin temiz olması oldukça önemlidir. Bunu yanı sıra yüzeyin kuru ve yağsız olması gerektiği de bilinmektedir.

Uygulanacağı ortamın sıcaklığının da önemli olduğu bilinmektedir. Genellikle 18-25 derece arası bir sıcaklık olması gerektiği önerilmektedir. Uygulamada kullanılan pistole uçlu sprey tabancası ile yapılacak ise 4-6 bar basınında yapılmasının tavsiye edildiği bilinmektedir.

Mobilya ve Sünger Yapıştırıcı Kullanım Alanları

Mobilya ve sünger yapıştırıcı, sünger, keçe, kapitone elyaf türevi ürünlerin birbirine veya mobilyalar üzerine yapıştırması işlevi için kullanılmaktadır. Mdf, ahşap gibi ürünlerin yapıştırılmasında da gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Genellikle mobilya sektöründe kullanıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra kullanıldığı benzer alanlar da bulunduğu bilinmektedir.

Geri Git

İlgili Yazılar