Pernix Blog

Sıvı Sabun Dispenseri Sensörlü

Sıvı Sabun Dispenseri Sensörlü

Sıvı sabun dispenseri sensörlü modeli son zamanlarda günlük hayatta çokça kullanılmakta olan bir ürün olarak pratikleşen yeni dünyaya ayak uyduran teknolojik aletlerde hem hızlı olmaları hem de dokunmadan işlev görmeleri bakımından çağa ayak uydurmaktadır.

Herhangi bir dokunuşta bulunmadan el hijyeni için sabun sunan sensörlü dispenser modelleri özellikle yoğun ve kalabalık ortamlarda daha çok kullanılmaktadır. El hijyeni açısından sabunun şart olduğu bilinmekle birlikte herkesin dokunmasıyla birlikte bakteri yayılımının artmasını engellemek için çok hijyenik bir yöntemdir.

Sıvı Sabun Dispenseri Sensörlü Kullanımı

Sıvı sabun dispenseri sensörlü modellerin kullanımı oldukça basit ve hızlı bir işleyişe sahiptir. Temas yolu ile mikropların artmasına bağlı olarak geliştirilen sensörlü dispenserleri kullanmak da oldukça kolaydır. Bir yere monte ederek sabit tutulan dispenserlerin üst kısmından köpük ya da sabun takviyesi yapılmaktadır. Sabun veya köpük doldurulan dispenserlerin üst kapağı kapatılıp kilitlenerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Sıvı sabun dispenseri sensörlü modeller insan elini algılayabilen bir sistem ile tasarlanmış ve el yaklaştığında otomatik olarak sabun akıtarak üstün hijyen sağlamaktadır.

Geri Git

İlgili Yazılar