Pernix Blog

Dezenfektanlı Sıvı El Yıkama Sabunu

Dezenfektanlı Sıvı El Yıkama Sabunu

Dezenfektanlı sıvı el yıkama sabunu gün içerisinde el veya kollar ile temas edilen her yerdeki mikropların ellerde birikmesi sonucunda hasta etmemesi için herkesin kullanması gereken bir ürün özelliği taşımaktadır. Günümüzde ise virüs ve mikropların oldukça yaygınlaşmasından dolayı içerisinde özel mikrop öldürücü dezenfektanlı ürünlere oldukça talep artmaktadır. Bu yüzden de bilinen ve hızlı etki yapan ürünlerin alınması gerekmektedir.

Dezenfektanlı sıvı el yıkama sabunu hem iş yerlerinde hem de evde sıklıkla kullanılmaya başlanmaktadır. Doğru bir kullanım sonrasında ise iş yerlerinde veya eve dönerken temas yolu ile getirilen mikrop ve virüslerin ev ortamına girmesi engellenmektedir. Kullanımı bu yüzden de önemli olmaktadır.

Dezenfektanlı Sıvı El Yıkama Sabunu Nasıl Kullanılır?

Dezenfektanlı sıvı el yıkama sabunu dışarıdan geldikten hemen sonra hiçbir yere temas edilmeden önce kullanılması gerekmektedir. Öncelik olarak suyun altına eller tutularak ıslatılmalıdır. Daha sonrasında sıvı el yıkama sabunu avuç içerisine alınarak parmaklar, parmak araları, bilekler ve kollara gelecek şekilde en az 20 saniye boyunca yıkanmalı ve bol su ile durulanmalıdır. Böylelikle dışarıdan eve herhangi bir bakteri getirilmemiş olunmaktadır.

Geri Git

İlgili Yazılar