Pernix Blog

Dispenser Makinesi Ne İşe Yarar?

Dispenser Makinesi Ne İşe Yarar?

Dispenser makinesi son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve her yerde kullanılır hale gelmiş olan bir alet olarak birçok yerde karşımıza çıkar hale gelmiştir.

Birçok çeşidi olmakla birlikte genel olarak lavabolarda teması azaltmak ve pratikleştirmek amacı ile kullanıldığı görülmektedir. Özellikle hızlı yayılan bakteri ve mikroplara karşı alınan önlemler kapsamında kişilerin ortak olarak dokunduğu yerleri azaltmak en doğru karar olacaktır. Özellikle mikrobun daha yoğun ve kolay yayıldığı lavabo gibi temizlik bölgelerinde ise dispenser makineleri ile kişilerin aynı yere dokunmasının önüne geçilmektedir.

Dispenser Makinesi Kullanımı

Dispenser makinesi birçok çeşitte hayata geçirilmiş ve varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Özellikle peçete ve sıvı sabun dispenserleri teması azaltmak ve hijyeni sağlamak amacı ile en sık kullanılan modellerdendir. Ürünlerin belirli bir sistematiğe bağlı olarak herhangi bir dokunma ya da işlem görmesine gerek kalmadan kendilerini yenilemelerini sağlayan bu sistem oldukça kolay bir kullanışa sahiptir. Herhangi bir temas olmadan insan elini algılama özelliğine sahip olan bu aletler sabun ve peçeteyi el algıladığında otomatik olarak vermektedir. Kullanış ve hijyen bakımından oldukça avantajlı olan dispenser makinesi her geçen gün daha da yaygınlaşarak kullanılmaya devam etmektedir.

Geri Git

İlgili Yazılar