Pernix Blog

El Dezenfektanı Nedir?

En Uygun El Dezenfektanı

El dezenfektanı günümüzde Covid-19 virüsünün çıkması ve her zaman su ve sabuna ulaşılamayacak olan durumlarda ellerde bulunan kötü huylu mikroorganizmaların yok edilmesini sağlayan bir üründür. İçerisinde bulunan alkol ve diğer kimyasal ürünler ile el üzerindeki mikropları yok ederek elin daha hijyenik ve steril olmasına yardımcı olmaktadır.

Covid-19 virüsünün hayatımıza girmesi ile beraberinde ise önceden daha seyrek aralıklar ile kullanılan El dezenfektanı şimdi neredeyse herkesin kullandığı bir ürün haline gelmiştir. Talebin bu denli bir anda artması ise sağlığa en uygun olan ve en hızlı şekilde sterilizasyonu sağlayan ürünü bulmaya sevk etmiştir. Bu yüzden de dezenfektan alınırken güvenilir bir işletmeden veya markadan alınması gerekmektedir.

El Dezenfektanı Nasıl Kullanılması Gerekmektedir?

El dezenfektanı en etkili şekilde sonuç verebilmesi için öncelik olarak elin büyüklüğüne göre şişeden avuç içerisine boşaltılmalıdır. Daha sonrasında ise avuç içerisinden başlanılarak parmak araları, el üstü ve bileklere kadar ovalanarak yayılması gerekmektedir. Dezenfektanların kısa sürede hava ile tepkimeye girerek buharlaşma özelliği bulunmasından dolayı hem hızlı bir şekilde mikroplardan arındırmış olacak hem de hızlı bir şekilde kurumuş olacaktır.

Geri Git

İlgili Yazılar