Pernix Blog

Yüzey Dezenfektanı Dikkat Edin!

Hızlı Yüzey Dezenfektanı

Yüzey dezenfektanı gün içerisinde el ve ayaklarımız ile temas ettiğimiz her yerin pis ve hasta edici mikroorganizmalardan arınması için geliştirilmiş olan kimyasal bir ürün özelliği taşımaktadır. Bu yüzden de Covid-19 gibi bir virüs ile karşı karşıya kalınan bu zamanda temas edilen her yerin enfekte olunmaması için tertemiz olması gerekmektedir. Bunu önlemek için ise yüzey dezenfektanı seçimi esnasında doğru ürünü seçmek oldukça önemlidir.

Yüzey temizliği için kullanılan dezenfektanların seçimi esnasında kullanılacak olan ortamın ne sıklık ile havalandırılabileceği, koku limitlerinin dereceleri ve hızlı bir şekilde buharlaşması gibi birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden de seçilen dezenfektanın hem doğru kişiden hem de doğru ürün olduğundan emin olunması gerekmektedir.

Yüzey Dezenfektanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzey dezenfektanı alındıktan sonra kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Bez veya paspas ile temizlenen yüzeyler daha sonrasında tekrar aynı materyaller ile temizlenmemesi gerekmektedir. Temizleme esnasında kullanılan bez veya paspasın ıslak bırakılmadan doğru bir şekilde temizlenerek tekrardan kullanılması gerekmektedir. Böylelikle yeniden bir mikrop oluşması engellenmektedir.

Geri Git

İlgili Yazılar